11 świątecznych paczek

Organizatorem akcji była Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży Smart Club.

Wręczyliśmy 11 świątecznych paczek

Dziś zakończyliśmy naszą akcję organizacji paczek dla potrzebujących, starszych ludzi. Przygotowaliśmy 11 paczek wartości około 300 zł każda i zawieźliśmy je pod do wybrane adresy.

Klimat zaangażowania, włożonego w akcję serca, świetnej organizacji spotkał się z wieloma momentami wzruszeń.
Jedna z Pań czekała na nas ze świeżo upieczonym piernikiem. Chciała podziękować za okazane jej serce. Opowiadała o przygotowaniach do Świąt, zamiłowaniu do pieczenia. Inna Pani przywitała nas w drzwiach ciepłymi uściskami, nie mogła się nacieszyć, że „młodzi pomagają”. Poruszało ją to tym bardziej, że przez wiele lat była nauczycielką. Jej mąż już trzy lata nie może wstawać z łóżka, już jej nie poznaje, ale ona nie wyobraża sobie oddać go do domu opieki. Jej syn zmarł trzy lata temu. Nie omieszkała pokazać nam jego pięknych malarskich prac. I kącika zabaw, który przygotowała dla wnuka. Słuchaliśmy jej ze wzruszeniem, zachwyceni ciepłem, życzliwością tej starszej kobiety, płynącym prosto z jej serca, pomimo tego wszystkiego, co przeżyła. W innym mieszkaniu przywitała nas Opiekunka. Jej Podopieczna, dla której przywieźliśmy paczkę jest niewidoma, także nie wstaje z łóżka. Tu trudno było nie zapłakać… W kolejnym domu Pani witała nas ze łzami w oczach, w innym Mąż z Żoną przygotowali słodkie upominki dla naszych uczniów… Można by tak wymieniać, opisywać…
Dotarliśmy do 11 domów. Przejeżdżając z jednego do drugiego myśleliśmy o tym, jak wiele musi być takich ludzi… I jak wielka jest ich potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem.

I tak bardzo cieszymy się, że mogliśmy zrobić choć tak niewiele.

Chcieliśmy ogromnie podziękować wszystkim Uczniom, Rodzicom, Trenerom, Pracownikom SMART CLUB – Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży zaangażowanym w akcję, SMILE – Katarzyna Śmiejczak – nauczanie angielskiego, Kasia Anczykowska, Grześków Photography, Sylwia Pawlik, Panu Adamowi Łuczakowi, za wszystkie przekazane prezenty, za pomoc przy pakowaniu i rozwożeniu paczek. Za Wasze serca!

https://www.facebook.com/SMART-CLUB-Szko%C5%82a-Przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci-dla-Dzieci-i-M%C5%82odzie%C5%BCy-150525042326085/