Z miłości do chorych zrodziła się potrzeba budowy domu Św. Matki Teresy z Kalkuty. Na dwóch piętrach chcemy zapewnić opiekę sześćdziesięciu osobom, całodobową bądź dzienną, w zależności od indywidualnych potrzeb. Miejsce to będzie łączyć cechy profesjonalnej placówki medycznej z ciepłem domowego ogniska, w którym chorzy odnajdą ulgę w cierpieniu fizycznym i duchowym. Będzie to pierwsza tego typu niekomercyjna placówka w Kaliszu.

Choroba przychodzi niespodziewanie i okrada człowieka ze zdrowia, samodzielności, a nie rzadko z przyjaciół i rodziny. Z poczucia przyzwoitości i wrażliwości serca nie chcemy dopuścić by osoby chore czuły się porzucone.

Statystyki są zatrważające. Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że w naszym kraju 2 mln osób jest niezdolnych do samodzielnej egzystencji i potrzebuje pomocy. Przez kolejne 20 lat, liczba osób w wieku 80 lat i więcej podwoi się z 1,7 mln do 3,4 mln. Według tegoż raportu, prawie 20 proc. gmin w Polsce nie zapewnia osobom chorym i starszym opieki w miejscu zamieszkania.

Od 5 lat Fundacja MOCNI MIŁOŚCIĄ opiekuje się chorymi w ich domach. Nasi wolontariusze niosą pomoc w pielęgnacji nad chorymi, pomagają w zakupach, sprzątaniu lub po prostu towarzyszą, aby nie doskwierała im samotność. Jedną z nich jest 80 letnia pani Maria, mieszkająca na 3 piętrze, która jest samotna, z dużymi problemami poruszania się.

Miejsce w tym domu byłoby dla niej cudownym rozwiązaniem Stwórzmy wspólnie ten dom, w którym – jeżeli zajdzie taka konieczność – znajdzie się miejsce także dla Ciebie lub Twoich bliskich.

Zobacz pozostałe wizualizacje