Jubileusz 10-lecia

18 listopada 2023 roku Fundacja Mocni Miłością świętowała jubileusz 10-lecia działalności. Wyjątkowy dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpiła druga część zaplanowanego programu. Wokalistka Anna Kłobuch wykonaniem utworu „Miłość jak gwiazdy”, wprowadziła wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Konferansjerem gali był znany aktor kaliskiego Teatru Pan Lech Wierzbowski, który przywitał zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. profesor, rektor Uniwersytetu Kaliskiego Andrzej Wojtyła, wiceprezydent miasta Kalisza Mateusz Podsadny, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Janusz Sibiński, kustosz Kaliskiego Sanktuarium Świętego Józefa, ksiądz prałat dr Jacek Plota, Adam Guzdek – organizator koncertów Betlejem w Polsce oraz wolontariusze i przyjaciele Fundacji Mocni Miłością.
W kolejnej odsłonie programu, Piotr Muszalski, Członek Zarządu Fundacji podsumował 10 lat Fundacji, jej główną ideę, zakres działalności, a przede wszystkim najważniejszy cel, jakim jest budowa Domu Matki Teresy dla obłożnie chorych.
Następnie ksiądz Włodzimierz Guzik, Prezes Fundacji, Maria Mizier, Członek Zarządu Fundacji oraz Milena Garcarek, Koordynatorka Wolontariatu podziękowali donatorom i przyjaciołom Fundacji. Trudno by było wymienić wszystkich i uhonorować każdego z osobna, bo wkład ofiarodawców jest wyjątkowy i ma ogromne znaczenie dla fundacji. Dlatego postanowiono wyróżnić choć kilka osób, którym wręczono pamiątkowe reliefy z wizerunkiem Matki Teresy, logo fundacji oraz zarysem domu dla chorych przygotowane specjalnie na tą okazję. Chwile te uwieńczono pamiątkowymi fotografiami. Następnie Pan Lech Wierzbowski zaprosił chętnych gości do zabrania głosu i z tej okazji skorzystali Panowie Andrzej Wojtyła, Mateusz Podsadny i Adam Guzdek.
Z okazji jubileuszu, Fundacja Mocni Miłością wydała książkę pt. „Śniła mi się miłość” z poezją i listami Niny Dzierżyńskiej, którą zaprezentowała Krzysia Olszyna, wolontariuszka fundacji. Słowo wstępne do książki napisał ks. Włodzimierz Guzik. Teksty Niny, osoby chorej na zanik mięśni i przykutej do wózka inwalidzkiego są przepełnione miłością do Boga, świata i ludzi. Okładkę ozdobiła reprodukcja pracy plastycznej podopiecznej fundacji Doroty Borowiak.
Uroczystą galę zwieńczył przepiękny koncert w wykonaniu wokalistek: Anny Kłobuch i Patrycji Kliber, przy akompaniamencie Karola Kłobucha i Fryderyka Stankiewicza, którzy napisali muzykę do wybranych wierszy Niny Dzierżyńskiej. Zaprezentowane piosenki znalazły się na płycie CD dołączonej do wydanej książki.
Zwieńczeniem uroczystości było przyjęcie w gronie zaproszonych gości i wolontariuszy Fundacji, którzy licznie przybyli na spotkanie. Każdy z wolontariuszy w podziękowaniu za swoją pracę otrzymał książkę która będzie piękną pamiątką tego wydarzenia. To były wzruszające chwile, które zapiszą się w naszych sercach na kolejne lata.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, wiernym donatorom, wolontariuszom oraz podopiecznym. Razem tworzymy wspaniałą wspólnotę, której owocem jest pomoc potrzebującym. Dziękujemy Wam za 10 lat bycia z nami, za Waszą wrażliwość i serce, z nadzieją patrzymy w przyszłość.