Bieżące informacje

  1. 28 lutego 2018 spotkaliśmy się w Centrum Wolontariatu Fundacji MOCNI MIŁOŚCIĄ aby posłuchać wykładu na temat pracy z ludźmi autystycznymi.
    Pani Iza i Krzysia, jedna z naszych wolontariuszek wprowadziły nas w świat zupełnie nam nieznany. Świat ludzi autystycznych, z których każdy jest indywidualnym przypadkiem. Każda z tych osób ma swój rodzaj komunikacji z otoczeniem, ma własny poziom wrażliwości. Nie ma reguł, którymi można by ten świat opisać. Przez ponad 2 godziny Iza i Krzysia dzieliły się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ten wykład nauczył nas, jak reagować na osoby z autyzmem, ich odmienne zachowanie, które jest nieprzewidywalne w zależności od reakcji na chwilowe bodźce. Uświadomił też jak wielką cierpliwość, tolerancję i upór trzeba znaleźć w sobie, aby się taką osobą opiekować.
    Bardzo dziękujemy za ciekawy wykład i spotkanie !
    2. Przypomnienie, że 9 marca 2018 Fundacja MOCNI MIŁOŚCIĄ prowadzi drogę krzyżową w kościele pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty na Ogrodach, godzina 18.003. 24 marca w sobotę odbędzie się coroczna zbiórka pieniężna organizowana w sklepach Społem w Kaliszu. Osoby chcące wziąć udział proszone są o kontakt z Mileną Mielcarek.