Nordic walking dla wolontariuszy = integracja poprzez sport

Kochani wolontariusze!

Zapraszamy Was do wspólnego chodzenia na spacery z kijkami!
Nordic walking to sport dobry dla wszystkich. Poprzez kijki odciążamy stawy biodrowe, stawy kolanowe, stawy skokowe od nacisku ciężaru ciała. Niektóre osoby, ze względu na wyeksploatowany narząd ruchu, tylko w ten sposób mogą podejmować aktywność fizyczną.
Podczas takiej aktywności fizycznej kurczące się mięśnie naciskają na ściany naczyń krwionośnych i wspomagają krążenie. Jak zaczniecie chodzić, to bardzo szybko odczujecie korzyści związane z lepszym samopoczuciem. Nordic walking umożliwia pracę do 90% naszych mięśni. To najbardziej naturalna i dostępna dla wszystkich forma rekreacji ruchowej. A przy tym niewymagająca wielkich inwestycji, bo oprócz kijków do chodzenia wystarczą wygodne buty i luźny strój. Marsz z kijkami może przynieść liczne korzyści dla zdrowia: poprawia się sprawność sercowo–naczyniowa, wzmacnia się kręgosłup i mięśnie grzbietu. Fińskie badania pokazują, że co druga osoba po regularnym treningu pozbywa się bólów pleców.
Poza tym to bardzo dobry sposób na spędzanie czasu z kolegami i koleżankami z Fundacji.

Na naszej stronie będziemy podawać terminy chodzenia z kijkami. Najbliższe to: 08.01 i 15.01.2016 r. (piątek), godz. 19:30.
Spotykamy się przed kancelarią radcy prawnego przy ul. Poznańska 54 A (na rogu Korczak/ Poznańska, naprzeciwko wieżowca).
Zajęcia poprowadzi Milena, koordynator wolontariatu, a zarazem instruktor nordic walking.

Serdecznie zapraszamy.