MŁODZIEŻ Z ZSGH W KALISZU SADZI ŻONKILE

9 października 2014 uczniowie Zespole Szkół Gastronomiczno-hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” wzięli udział w akcji sadzenia żonkili. Młodzież zasadziła cebulki żonkili, które zakwitając wiosną pięknie na żółto ozdobią trawnik przed szkołą.

W spotkanie zaangażowała się społeczność ZSGH, którą reprezentowała Pani Dyrektor Anna Piotrowska-Wągrocka, Pani wicedyrektor Dorota Szaleniec-Plichta, nauczyciele oraz młodzież z klasy II tża i II tżb pod opieką Pani Katarzyny Ploty. Honorowym gościem był ks. Włodzimierz Guzik, proboszcz Parafii p.w. Bł. Matki Teresy z Kalkuty i współzałożyciel Fundacji Mocni Miłością, która propaguje kampanię hospicyjną Pola Nadziei i sponsorowała zakup cebulek żonkili.

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=””]

Żonkil w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie-odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje zwycięstwo poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat przez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia wyższe cele istnienia, symbolizuje kruchość i ulotność życia, przemijanie.

”Pola Nadziei” to program pomagający nieuleczalnie chorym na raka. Jednym z celów „Pól Nadziei” jest propagowanie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęca się młodzież do praktycznego zaangażowania w pomoc ludziom cierpiących.